Sedací souprava do obýváku: Víte, jakou zvolit?

Sedací souprava je dominanta obývacího pokoje. Vyberte si takovou, která bude praktická, kvalitní a zároveň vás její pořízení nezruinuje. Poradíme vám se základními parametry, na jaké se zaměřit a nastíníme si i žhavé trendy v sedačkách, které byste měli vzít v potaz!

Tvar sedací soupravy 

Podle prostoru si zvolíte tvar sedačky a její velikost. Tyto parametry jsou klíčové a bez nich se nepohnete. Sedací soupravy můžete pořídit pro dvě až tři osoby, ale zvolit můžete i čtyřmístné a vícemístné. 

TIP: Velký výběr sedacích souprav najdete na Biano.cz. Můžete je přehledně filtrovat podle ceny, barvy, materiálu nebo třeba tvaru. Najdete si tak z nejrůznějších e-shopů tu nejlepší nabídku. 

Tvar volte dle dispozice vašeho obývacího pokoje. Rovné sedačky jsou vhodné do garsonek i menších pokojů. Pokud budete chtít praktický tvar, který bude místnost přirozeně dělit, pak je pro vás rohová sedačka (neboli sedací souprava do L) tou správnou volbou. 

Materiál potahu

Na výběr máte dnes bezpočet materiálů i čalounění, které vám mohou údržbu velmi usnadnit (nebo naopak). Luxusním dojmem působí kůže. Kožené sedačky však představují vyšší investici a také poměrně náročnější péči během roku. Musí se totiž pravidelně impregnovat. Podobná vzhledem, ale levnější, je ekokůže, která je také velmi častým potahovým materiálem sedacích souprav. 

sedacisoupravadruha

Volit můžete ale i látku - často mikroplyš nebo mikroflanel. Výhodou je, že existují v mnoha barevných variantách a můžete si ji sladit do puntíku se zbytkem domácnosti. 

Materiál konstrukce

Není sice vidět, ale podceňovat byste ji rozhodně neměli. Čím pevnější materiál konstrukce, tím kvalitnější a odolnější sedačku s delší životností budete mít. Kovové konstrukce jsou samozřejmě nejstabilnější, v těsném závěsu jsou konstrukce masivní. Pořídit si ale můžete i klasickou dřevotřísku. Tam ale musíte počítat jednak s omezením nosnosti, tak i kratší životností. 

Foto: https://images.pexels.com/photos/1571471/pexels-photo-1571471.jpeg?auto=compress&cs=tinysrgb&dpr=2&h=750&w=1260

Každodenní spaní a úložný prostor

Praktické jsou sedačky, které se dají rozložit. Pokud sedačku využijí občasné návštěvy, víc vás asi nemusí zajímat. Chcete-li na sedačce ale spát každodenně vy sami, pak je třeba zvolit takovou, která je na každodenní spaní vhodná. Bývají to kousky s celistvou matrací, kterou si můžete zvolit dle své preference a tvrdosti. 

Praktické zejména pro menší byty a obýváky také je úložný prostor, který vám rozkládací pohovky nabídnou. Můžete do nich uložit sezónní oblečení nebo třeba deky a peřiny. 

Trendy - jakou vybrat? 

Kromě pohovek v klasickém skandi stylu, které se vyznačují dřevěnými nohami a tlumenými přírodními barvami, si můžete zvolit i trendy v podobě odvážnějších barev a odstínů. Letos bude frčet například zářivá žlutá, námořnická modrá nebo lahvově zelená. 

sedacky

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Botník S16 olše

2 672 Kč
Shop

Botník S16 wenge

2 672 Kč
Shop

Botník RUBIN dub sonoma

2 159 Kč
Shop

Botník MINI dub sonoma

1 686 Kč
Shop

Botník RUBIN wenge

2 159 Kč
Shop

Regál nad pračku Fin dub sonoma

2 834 Kč
Shop